Bulut Dosya Paylaşım

Güvenilir ve Hızlı Paylaşım

Cihazlar ve ekipler arasında senkronize edin, paylaşın ve işbirliği yapın..

Dosya Paylaşım Sistemi Nedir?

Dosya paylaşım sistemi birden çok kullanıcının (organizasyon, takım, ekip, vb. düzeylerde) ortak bir platform üzerinde veri (döküman, imaj, dosya, vb.) paylaşmalarına hizmet etmek amacıyla tasarlanmış bir sistemdir. Dosya paylaşımının eposta vb. yöntemlerle yapıldığında veri büyüklüğü, güncelleme ya da versiyon sorunlarıyla karşılaşılabiliyor. Bu sorunları ortadan kaldırarak, istediğiniz boyutta dosyayı senkronize biçimde paylaşmak için dosya paylaşım sistemlerini kullanabilirsiniz.

Dosya paylaşım sistemleri genel ya da özel bulut üzerinden hizmet verebilir ya da kurumsal altyapı içinde bulundurulabilirler. Ancak kullanıcıların veriye her zaman ve her yerden ulaşma ihtiyacı söz konusu olduğunda dosya paylaşım sistemlerinin bulut altyapısından sağlanmasının tercih edilmelidir.

Sync

Her kitaplık, Windows, Mac ve Linux dahil olmak üzere herhangi bir masaüstü bilgisayarla eşitlenebilir. Kullanıcı ayrıca herhangi bir klasörü seçerek çok hızlı bir şekilde senkronize edebilir. 

Mobil

Dosyalara mobil uygulama aracılığıyla erişebilirsiniz Hem Android hem de iOS desteklenmektedir. Önbelleğe alınan dosyalar, ağ ortamı olmadan çevrimdışı olarak kullanılabilir. 

 

İzinler

Kitaplıklar ve klasörler, salt okunur veya okuma-yazma izinleriyle kullanıcılara veya gruplara paylaşılabilir. Dosyalar, paylaşım bağlantıları aracılığıyla harici kullanıcılarla paylaşılabilir. Bağlantı  paylaşımı, parola ile korunabilir ve bir son kullanma tarihi belirlemeyi destekler.

Güvenlik

Dosya paylaşım sistemi verilerinizi korumak için uçtan uca şifrelemeyi destekler; bu, diğer çözümlerde nadiren bulabileceğiniz benzersiz bir özelliktir. Tüm veri aktarımı HTTPS/TLS protokolü ile korunur.

Ofis

Microsoft Office Online Server, OnlyOffice veya Collabora Online sunucusuyla entegre olarak ofis dosyaları (docx/pptx/xlsx dahil) için çevrimiçi düzenlemeyi ve birlikte yazmayı destekler. Ayrıca videolar, sesler, PDF'ler, resimler ve metin dosyaları için yerleşik bir önizlemeye sahiptir.

Drive

 Drive istemcisi, sunucusundaki depolama alanını sanal bir sürücü olarak eşleyerek, kullanıcıların paylaşım sunucusundaki devasa depolama kapasitesiyle yerel disk alanını genişletmesine olanak tanır. Kullanıcı, tüm dosyalara senkronize etmeden anında erişebilir. Dosyalar çevrimdışı olarak da kullanılabilir.

Dosya Paylaşım Sisteminin Yararları

Günümüz iş ortamlarında kullanıcıların ortak yürüttükleri proje ve çalışmalar için her bir dökümanın, dosyanın farklı kullanıcılar tarafından işlenebilmesi ya da görüntülenebilmesi gerekiyor. Ortak çalışmaları yürütürken geleneksel yöntemler yerine dosya paylaşım sistemi kullanarak zaman kazanırsınız.

Özellikle bulut (genel ya da özel) dosya paylaşım sistemleri kullanıcıların ortak veriye her zaman ve her yerden ulaşmalarını sağlıyor. Kurum içi ağa ya da kişisel bilgisayarlara erişimin olmadığı zamanlarda bulut üzerinden (web tarayıcısı kullanılarak) güvenli biçimde dosya paylaşımına devam edilebilirsiniz.

Dosya paylaşım sistemini tablet ya da mobil telefonunuzdan kullanabilirsiniz. Dosya paylaşım sisteminin en önemli özelliklerinden biri olan senkronizasyon ve mobil uyumlu arayüz ile eş zamanlılık ve kullanımda kolaylık sağlanır.

Başlamaya hazır mısınız?

Bizimle hemen iletişime geçin, kurumunuza en uygun çözümü sunalım.

Veriyum Teknoloji A.Ş.

 • Merkez Adres

  Hilal Mh. Cezayir Cd. No:15/A Çankaya Ankara / Türkiye

 • Telefon

  0312 472 22 33 | 0850 303 VRYM

 • Faks

  0850 200 21 76

 • Yetkili Kişi

  Cevdet KAYMAZ

 • Şube Adres

  Atatürk Bul. Hacı Hanife İş Merkezi No: 120/12 Odunpazarı Eskişehir / Türkiye

 • Yetkili Kişi

  Burhan KAYMAZ

 • Vergi Bilgileri

  Seğmenler Vergi Dairesi - 924 047 65 78

 • Ticaret Sicil No

  321915

 • ATO Sicil No

  2/2307

 • Denetleme

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu