Veriyum

Felaket Yedekleme

Veriyum'un Bulut Servis olarak sunduğu felaket yedekleme sayesinde verilerinizi güvenle saklayın
Veriyum Felaket Yedekleme, çeşitli işletim sistemlerini barındıran kullanıcı cihazı veya sunucunun içerisindeki seçilen her türlü ve boyuttaki dosyanın hızlı ve kolay bir şekilde bulut ortama yedeklenmesini sağlayan ideal bir çözümdür.

 

Güvenlik

Gizlilik
Hizmet tabanlı çevrimiçi yedekleme kullanan şirketlerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri gizliliktir. Veriyum, size özel bulut sistem oluşturarak talep edilmesi durumunda sadece belirtilen adreslerden erişim yapılmasını sağlayarak gizlilik kaygılarını azaltır.

SSL & HTTPS
HTTPS, istemci ile sunucu arasındaki iletişim kanalının güvenliğini sağlamaktadır. Normal dosya aktarımlarının yanı sıra, yönetici isteğe bağlı olarak SSL ile şifreleyebilir. Kendiliğinden imzalı ( Self-Signed ) SSL sertifika dakikalar içinde çalıştırabilmeniz için hazırdır.

Şifreleme
HTTPS, güvenli bir iletişim kanalı sağlarken, şifreleme bulut ortamındaki kopyaların yetkisiz erişimini engeller. Güçlü AES şifreleme ile korunan dosyalara erişebilmek için şifre anahtarı gerekmektedir.

Tasarım Faydaları

Çok Katmanlı Yedekleme
Birçok yedekleme sisteminin aksine, uzak ortama veri yedeklerken performansı önemli ölçüde arttıran çok katmanlı bir sistem kullanmaktadır.

HTTP
Veriler, firewall ( güvenlik duvarı ) dostu HTTP(S) protokolü kullanılarak aktarılır. Çoğu şirket, yedekleme ajanı için güvenlik duvarında herhangi bir ek yapılandırmaya ihtiyaç duymadan sorunsuz çalışmasına izin verir.

Artımlı (Incremental) Yedekleme
Verinin kaynak ve hedef arasındaki farklı olan kısmını kopyalayarak şirket internet bağlantı kaynaklarının verimli kullanılmasını sağlar.

Platform ve Lokasyon Bağımsız Erişim
Kullanıcı, yedek ortamındaki dosyalarını sadece bir web tarayıcısı kullanarak internete bağlı herhangi bir bilgisayardan görüntüleyebilir ve indirebilir. Dosyalara, cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlardan bile erişebilir.

Zamanlanmış Görev
Yedekleme ajanı, windows işletim sistemindeki windows zamanlayacı, Mac OS X’te launchd ve Linux üzerinde cron ile sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir.

Sürüm ( Versioning )
Yedeklenen bir dosyanın birden çok sürümünü sunucuda otomatik olarak korur. Önceki sürümler, daha eski bir sürümü geri yükleme yeteneği sağlarken disk kullanımını minimuma indiren dosya-deltası ( file-deltas ) olarak depolanır.

Sıkıştırma
Veriler ağ üzerinden gönderilmeden önce akıllı sıkıştırma ( smart-compression ) kullanılarak sıkıştırılır. Sıkıştırmanın dosya boyutu üzerinde bir etkisi olmadığı veya çok az etkisi olduğu durumlarda yedekleme ajanı dosyayı olduğu haliyle aktararak CPU döngüsünü korur. Örneğin, 10 MB’lık bir MP3 dosyası sıkıştırmadan fayda sağlamazken, 10 MB’lık bir metin dosyası sıkıştırma ile kolayca 1 MB’a düşürülebilir.

İki Yönlü Senkronizasyon ( Two-way Sync )
Birden fazla makinedeki bir veya daha fazla klasörü her iki yönde de senkronize edebilirsiniz. Bu özellik her makinenizde daima en yeni sürüme sahip olmanızı sağlar.

Başlamaya hazır mısınız?

Bizimle hemen iletişime geçin, kurumunuza en uygun çözümü sunalım.

Veriyum Teknoloji A.Ş.

 • Merkez Adres

  Hilal Mh. Cezayir Cd. No:15/A Çankaya Ankara / Türkiye

 • Telefon

  0312 472 22 33 | 0850 303 VRYM

 • Faks

  0850 200 21 76

 • Yetkili Kişi

  Cevdet KAYMAZ

 • Şube Adres

  Atatürk Bul. Hacı Hanife İş Merkezi No: 120/12 Odunpazarı Eskişehir / Türkiye

 • Yetkili Kişi

  Burhan KAYMAZ

 • Vergi Bilgileri

  Seğmenler Vergi Dairesi - 924 047 65 78

 • Ticaret Sicil No

  321915

 • ATO Sicil No

  2/2307

 • Denetleme

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu