Mail Arşivleme

E-postalarınızı arşivlemekten daha fazlası

Veri kaybını önleyin, depolama gereksinimlerinizi azaltın, pst dosyalarından kurtulun..

Mail (E-posta) Arşivleme Nedir?

Eposta günümüz iş yaşamında kullanılan iletişim araçlarının başında geliyor. Dünyanın her yerinde pek çok kurumun iç ve dış çevresiyle haberleşmesi için epostalara duyduğu gereksinim her geçen gün artıyor. İçeriğine baktığımızda şiparişler, satın almalar, indirimler, teklifler, sözleşmeler ve iş süreçlerine ait daha bir çok bilgi ve dokümanın eposta kanalıyla taşındığını görüyoruz. Ancak unutmamak gerekiyor ki bu hassa içerik, epostaların kazara ya da bilinçli olarak silinmesi, eposta hesabının kullanılmaz duruma gelmesi ve başka nedenlerle ulaşılamaz hale gelebilir.

Elbette böyle sorunlarla karşılaşmamak için alınabilecek önlemler var. Son yıllarda pek çok kurum epostalarının güvenli bir biçimde depolanarak dijital kayıt ve belgeler olarak saklanması ve böylelikle kurumlarını güvence altına almak için mail arşivleme çözümlerinden yararlanıyor.

Mail arşivleme alan adınız altında bulunan tüm email hesaplarınızdaki emailler ve eklerinin sistematik bir biçimde yedeklenmesi, indekslenmesi ve erişilebilir olması durumudur.

Mail arşivleme hizmetiyle, kurumsal emailleriniz, yani alan adınıza ait eposta hesaplarınıza gelen ve giden tüm epostalar otomatik olarak mesajın içeriği ve ekleriyle birlikte arşive çekilir, burada indekslenerek sadece okunabilir (read-only) formatında kayıt altına alınır. Böylelikle mesaj içeriğinin değiştirilmesi imkansız hale getirilerek, mesaj orjinal hailyle saklanmış olur.

Mail arşivleme hizmeti ile önemli bilgi ve belgelere kısa sürede ulaşmak mümkündür. Diğer bir faydası ise kuşkusuz, epostaların bilgi teknolojisi altyapısından kullandıkları depolama alanlarının azaltılması ve maliyetin düşürülmesidir.

Mail arşivleme çözümü, mail arşivi barındırma hizmeti veren sağlayıcıların bazıları tarafından sağlanmaktadır. Linux ya da Windows tabanlı çalışan arşivleme çözümlerinden yararlanmak için bu yazılımların email sunucunuzda bulundurulması gerekir. Dolayısıyla mail arşivleme ve mail hosting hizmetlerini aynı sağlayıcıdan almak kullanıcılar için avantajlı olacaktır.

Ancak herhangi bir eposta hizmeti almayan, yani eposta sunucuları in-house olan kurumlar da bu hizmeti bir sağlayıcıdan alarak, daha önce belirttiğimiz gibi depolama alanları-storage’larını daha efektif kullanmış olurlar.

 • E-Posta

  Yönetimini iyileştirin

  Bir  sistem yöneticisi olarak, yalnızca ihtiyacınız olan bilgileri tutarken e-posta saklamayı otomatikleştirebilecek ve kontrolü, veri güvenliğini ve gözetimi iyileştirebileceksiniz.

  Tüm e-postalarınızı ve eklerinizi tek bir e-posta havuzundan arayabilir ve saniyeler içinde sonuç alabilirsiniz.

 • E-Posta

  Veri kaybını önleyin

  BT yöneticileri, e-posta verilerini arşive taşıyarak sistem performansını iyileştirebilir. Kullanıcıların her zaman geri dönüp ihtiyaç duydukları her şeyi arayabileceklerini bilerek daha küçük posta kutusu kullanırlar.

  E-posta arşivi , alınan ve gönderilen her e-postayı gerçek zamanlı olarak arşivleyerek olağanüstü durum kurtarma araç setinizi eksiksiz hale getirir. Arşiv, kullanıcılara e-postalarına sürekli erişimini sağlar.

 • E-Posta

  Regülasyonlara tam uyum

  Saklama ilkelerini ve veri ömrünü tanımlayabilir, hiçbir fazla bilginin geride kalmaması için bir silme programı belirleyebilirsiniz .

  Bu, sizi ilgili veri gizliliği ve veri koruma yönetmeliklerine uygun tutarken bulunduğunuz ülkenin veri saklama yasalarına uygunluğunu sağlamanıza yardımcı olacaktır .

E-Posta Arşivlemenin Yararları

Piler size güvenli bir merkezi eposta deposu sunar. Bu depo sayesinde eposta sunucularınız çökse bile ihtiyacınız olan bilgiye ulaşabilirsiniz.

Piler elektronik postalarınız için uzun dönemli depolama sağlıyor.

Piler yasal bildirim, inceleme, denetim vb. durumlarında gerekli bilgileri sağlamanıza yardımcı olur.

Piler sıkıştırma ve akıllı tekilleştirme ile depolama alanının tasarruflu kullanır. Ayrıca, eposta sunucunuzdan Piler’a veri aktarmanıza izin vererek depolama maliyetlerinizi düşürür.

Epostalarınız kurumunuza ait büyük miktarda bilgi ve veri içeriyor. Doğru bir eposta arşivleme çözümünün size sağlayacağı avantajların bazıları şunlar:

 • İnceleme ve denetim isteklerine hızlı yanıt verme
 • Mevzuat ile uygunluk
 • E-posta sunucu yükünü azaltma
 • Depolama alanı kapasitesinde tasarruf
 • Felaketlere karşı koruma
NEDEN VERİYUM?

Alışılmışın dışına çıkın..

20+ Yıllık tecrübeye sahip ekibimiz ile sunduğumuz servis ve hizmetlerde yaptığımız işi en iyi yapmak için çalışıyoruz.

 • Yüksek Erişilebilirlik

  Kesintisiz ve güvenli hizmet için sürekli çalışıyoruz.

 • Özel Çözümler

  Geleneksel servis paketlerinin yanı sıra sizleri dinler ve özel çözüm paketleri üretiriz.

 • Teknik Destek

  Uzman kadromuz ile alacağınız farklı destek seviyeleri için sektör ortalamasının çok üzerinde hızlı çözümler üretiyoruz.

Play Video

Başlamaya hazır mısınız?

Bizimle hemen iletişime geçin, kurumunuza en uygun çözümü sunalım.

Veriyum Teknoloji A.Ş.

 • Merkez Adres

  Hilal Mh. Cezayir Cd. No:15/A Çankaya Ankara / Türkiye

 • Telefon

  0312 472 22 33 | 0850 303 VRYM

 • Faks

  0850 200 21 76

 • Yetkili Kişi

  Cevdet KAYMAZ

 • Şube Adres

  Atatürk Bul. Hacı Hanife İş Merkezi No: 120/12 Odunpazarı Eskişehir / Türkiye

 • Yetkili Kişi

  Burhan KAYMAZ

 • Vergi Bilgileri

  Seğmenler Vergi Dairesi - 924 047 65 78

 • Ticaret Sicil No

  321915

 • ATO Sicil No

  2/2307

 • Denetleme

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu