Genel Koşullar

GENEL KULLANIM KOŞULLARI

www.veriyum.net, www.vr.net.tr sitesine ve bunlara ait alt alan adlarına (sub domain) erişim ve sitenin kullanımı aşağıdaki koşullara tabidir. İnternet Sitemizi kullanmanız, bu koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Veriyum Teknoloji, web site sahibi ve hizmet sağlayıcı olarak (kısaca “Hizmet Sağlayıcı”) bu internet sitesi veya Sözleşmeler ve Politikaları’nı sona erdirme, onları kısmen veya tamamen değiştirme hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikleri kendi inisiyatifiyle ve önceden bildirmeksizin yapılabilecek olup, sitede yayınlandığı anda yürürlüğe girer. Ziyaretçi/Müşteri, bu internet sitesini her ziyaret ettiğinizde koşulları gözden geçirmenizi, yapılmış olabilecek değişiklik veya tadillere dikkat etmenizi öneririz.

 1. Kullanım Koşulları Takibi/Değişiklik
  • Siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren, bu web sitesi ile varsa diğer bağlantılı sitelere ve bu site üzerinden veya bu site aracılığıyla sunulan ticari iletişim, ticari elektronik ileti, belirli hizmetler, ara yüzler ve işlevlere erişim, kullanım ve alma hakkı kazanmış olursunuz.
  • Bu siteye girmeniz, siteyi kullanmanız genel kullanım koşullarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bunun için herhangi bir formda alınmış ya da oluşturulmuş “kabul beyanınız” aranmaz.
  • Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan herhangi bir hizmet için seçenekli olarak; üye olmanız ya da açık kabul beyanınız gerektiği durumda “kabul ve onay” adımlarını seçerek burada yazılı kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  • Genel Kullanım Koşulları ile gizlilik hükümlerinde öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi ya da onay/izin koşullarını karşılayamayacağınızı düşünüyorsanız ya da kabul beyanınızın geçerliliği için gereken yaşta değilseniz ya da kısıtlılığınız söz konusu ise (kabul beyanınızın hukuken bir geçerliliği olmayacağından) bu site ve hizmetleri kullanmayınız.
 2. İçerik ve Hizmetlerden Yararlanma
  • Sitede sağlanan hizmetlerin kullanımı Sözleşme ve Politikalar bölümünde yazılı koşullara, ilgili diğer sözleşmelerin düzenlemelerine ve mevzuatın öngördüğü izin / sınırlamalara tabidir.
  • Sitede yer alan; logo, marka, tanıtım materyali, veri dosyası, yazılı metin, bilgi, haber, görüş, tavsiye, reklam, ilan, ses, müzik, video, fotoğraf, görsel ve benzeri içerikler (“Hizmet İçeriği”) Hizmet Sağlayıcı’dan yazılı onay alınmadan başka bir mecrada yayınlanamaz.
  • Sitede yer alan üçüncü şahıslara ait bilgiler ve yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. Hizmet Sağlayıcı ve/veya bu içeriğin sahipleri, içeriği ve hizmet koşullarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
  • Hizmet Sağlayıcı, Site ve Hizmet İçeriklerini dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, site ve hizmetleri reklam ve promosyonlarla birlikte sunabilir. Hizmet Sağlayıcı reklamlara ilişkin uygulama ve tarifelerini dilediği şekilde ve zamanda değiştirebilir.
  • Kullanıcı, Site üzerinden herhangi bir ürün/hizmet satın alma aşamasında okudum, anladım ve kabul ediyorum kutusunu işaretlemek zorundadır. Müşteri formu ile e-posta üzerinden yapılan satışlarda müşteri paneli üzerinden ilişkili sözleşmeyi okuyarak onaylaması gerekmektedir. Satış işlemine ilişkin tüm şart ve koşullar ilgili sözleşmede düzenlenmiş olup, ilgili mevzuatta öngörülen dışında Hizmet Sağlayıcı başkaca bir sorumluluk üstlenmez, garanti vermez.
 3. Kullanım ve Erişilebilirlik
  • Hizmet Sağlayıcı’nın; kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya kullanıcı tarafından daha sonra güncellenen adres, e-posta, sabit telefon, mobil telefon ve diğer iletişim bilgilerini, Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan hizmet ve kampanyaları tanıtmak amacıyla kullanma ve bu amaçla kullanıcıya ulaşma hakkı vardır.
  • Hizmet Sağlayıcı’nın web sitesine üye olan kullanıcıya verdiği şifrenin, kullanıcı veya kullanıcı kaynaklı herhangi bir sebepten dolayı 3. (üçüncü) kişilerle paylaşılmasından kaynaklanacak; kullanıcının daha önce ilan ettiği bilgilere ait değişiklik, silinme de dahil hiçbir durumdan Hizmet Sağlayıcı sorumlu değildir.
 4. Kayıt Koşulları
  • Hizmet Sağlayıcı Hizmetlerin kullanımı Müşteri / Kayıt şartına bağlıdır. Hizmet Sağlayıcı farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Kayıt veya satış sırasında bazı kimlik, iletişim ve kurumsal evrak bilgileri istenebilir, Hizmetler için kısmen veya tamamen ücret talep edilebilir veya hizmetlere kısıtlamalar getirilebilir.
  • Müşteriye kullanıcı adı ve parola verilir veya Müşteri tarafından oluşturulur.
  • Kayıt sırasında web sitesi üzerinden çevrimiçi, e-posta yoluyla veya hizmetler aracılığıyla gönderilen her türlü; evrak, kimlik, iletişim bilgisi ya da kullanıcı içeriğinden Müşteri sorumludur. Müşteri tarafından kayıt için verilen bilgilerin güncel, doğru ve güvenilir olduğu kabul edilir. Kullanıcı adı ve parolanın saklanması Müşterinin sorumluluğundadır. Kullanıcı adı ve parolanın hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak Hizmet Sağlayıcı hiçbir sorumluluk kabul etmez. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde Hizmet Sağlayıcı ya da 3. Şahısların uğrayacağı maddi ve manevi zarardan buna sebebiyet veren Müşteri sorumludur. Varsa müşteri hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu Müşteri’ye aittir. Müşteri, kullanıcı adı ve parolanın izinsiz olarak kullanıldığı ya da ele geçirilme girişiminde bulunulduğunu öğrenir öğrenmez gerekli tedbirleri almakla ve Hizmet Sağlayıcı’ya haber vermekle yükümlüdür. Müşteri, kayıt esnasında verdiği yetkili kişi veya kişilerin bilgilerinin güncel olmasını sağlamak ile yükümlüdür.
  • Hizmet Sağlayıcı, Müşteri’den belirli aralıklarda kayıt bilgilerinin güncellenmesini ve parola değişikliği yapmasını talep edebilir, aksi takdirde hizmeti durdurma ya da kısıtlama yoluna gidebilir. Müşteri söz konusu talepleri yerine getirmekle yükümlüdür.
 5. Fikri ve Sınaî Haklar
  • Sitenin fikri ve sınaî mülkiyet hakları Hizmet Sağlayıcı’ya aittir.
  • Sitede yer alan ticari logo, marka, isim alan adı ve diğer unsurların fikri ve sınai mülkiyet/telif hakları ya da kullanım lisans hakları aksi belirtilmedikçe Hizmet Sağlayıcı’ya aittir. Özel olarak belirtilmediği sürece burada yazılı koşullar Ziyaretçi/Müşteri ye bunları kullanma ya da bunlar üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunma hakkı vermez.
  • Sitenin, bir kısmı ya da tamamı herhangi bir yolla kopyalanamaz, (kopyalarının dağıtımı dâhil olmak üzere), çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayımlanamaz. Sitede yer alan, yayınlanan Hizmet Sağlayıcı’ya ait içeriğin ya da formların kopyalanarak kullanılmaları veya kısmi değişiklik yapmak amacıyla örnek alınmaları yasaktır.
  • Sitede yer alan Hizmetlerin bir parçası olarak sağlanan 3. Şahıslara ait isim, logo, marka ve diğer içeriklerin fikri mülkiyet hakları içerik sağlayıcılarına/hak sahiplerine aittir.
  • Ziyaretçi/Müşteri, sitede bulunan hiçbir veriyi toplamamayı, siteye ait veritabanına erişmemeyi kabul ve taahhüt eder.
 6. Üçüncü Şahıs Bağlantı
  Bu sitede, Hizmet Sağlayıcı’nın sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen bağlantılar bulunabilir veya bilgi verilebilir. Hizmet Sağlayıcı’nın paylaşılan ve erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, uygunluk, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi, taahhüdü bulunmamaktadır. Söz konusu 3. parti sistemlere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden elde edilen içerikten ve hizmetlerden, gizlilik politika ve uygulamalarından Veriyum Teknoloji sorumlu tutulamaz.
 7. Ziyaret Bilgilerinin Toplanması
  Site ziyaret edildiğinde web sunucuları sitenin ziyaretçi bilgisayarıyla haberleşmesini sağlamak üzere otomatik olarak bilgi toplamaya başlar. Bunun yanı sıra sitede yapılan ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sitenin hangi bölümünü tercih ettikleri, IP adresleri, domain tipi, tarayıcı tipi tarih ve saat gibi bilgileri ve web sitesi üzerindeki dolaşım izlenmekte, denetlenmekte ve saklanmaktadır. Sitenin kullanılması, belirtilen bilgilerin toplanması, işlenmesi ve saklanması konusunda kullanıcının Hizmet Sağlayıcı’ya izin verdiği anlamına gelir. Hizmet Sağlayıcı, kullanıcıların kişisel bilgilerinin güvenliği için gerekli önlemleri alacak ve teknolojik imkanlar dahilinde gerekli özeni sarf edecektir. Hizmet Sağlayıcı’nın güvenlik önlemlerine rağmen kullanıcının kişisel bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçmesi halinde Hizmet Sağlayıcı’ya sorumluluk yüklenemez.
 8. Müdahale Yasağı
  Site ve Hizmetlerin güvenliğini ihlal etmek ya da ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlallere teşebbüs edenler hakkında hukuki işlem uygulanabilir. İhlali gerçekleştiren kişi veya kişiler, yasalar uyarınca, hakkı ihlal edilen kişi ve / veya Hizmet Sağlayıcı’ya karşı mali, hukuki ve cezai anlamda sorumludur.
 9. Kullanım Koşullarını İhlal
  Hizmet Sağlayıcı, sitede yer alan “Genel Kullanım Koşulları”, “Gizlilik Politikası”, “Operasyonel Çalışma Koluşşarı”, “Hizmet Sözleşmesi” ve ilgili diğer sözleşmelere uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin Kullanıcıların Site ve Hizmetlere erişimi askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını saklı tutar. Koşulların Kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir. Hizmet Sağlayıcı’nın bu hakkını kullanmaması, haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez.
 10. Sınırlı Sorumluluk
  Hizmet Sağlayıcı bu web sitesinin kullanımı ile ilgili servise saldırı, virüs veya teknolojik malzemeden kaynaklı herhangi bir kayıp ve zarardan sorumlu değildir.Hizmet Sağlayıcı, bu siteye erişimden veya erişememekten ya da siteyi kullanmaktan veya kullanamamaktan ya da bu sitede verilen bilgilere güvenmenizden kaynaklanan zarar ve ziyandan sorumlu tutulamaz.
 11. Kayıtlar
  Site ve Hizmetlerin kullanımından doğabilecek ihtilaflarda Hizmet Sağlayıcı’nın defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla Hizmet Sağlayıcı tarafından Kullanıcılara yapılan e-posta, kısa mesaj, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.
 12. Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme/İcra Daireleri
  Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır. Site ve kullanım koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Ankara Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
 13. Bilgi ve İletişim
  Kullanım Koşulları ile ilgili sorularınız için hukuk@veriyum.net e-posta adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Veriyum Teknoloji A.Ş.

 • Merkez Adres

  Hilal Mh. Cezayir Cd. No:15/A Çankaya Ankara / Türkiye

 • Telefon

  0312 472 22 33 | 0850 303 VRYM

 • Faks

  0850 200 21 76

 • Yetkili Kişi

  Cevdet KAYMAZ

 • Şube Adres

  Atatürk Bul. Hacı Hanife İş Merkezi No: 120/12 Odunpazarı Eskişehir / Türkiye

 • Yetkili Kişi

  Burhan KAYMAZ

 • Vergi Bilgileri

  Seğmenler Vergi Dairesi - 924 047 65 78

 • Ticaret Sicil No

  321915

 • ATO Sicil No

  2/2307

 • Denetleme

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu