Veriyum, Bitdefender Türkiye Distribütörü

Veriyum Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. Bitdefender Antivirüs Yazılımları’nın Türkiye distribütörü oldu. Dünya’da 100’den fazla ülkeye güvenlik teknolojisi sağlayan Bitdefender, 2001’den bu yana iş dünyası ve bireysel kullanıcılar için pazarda lider, ödüllü teknolojiler üretiyor. AV-Test, AV-Comparatives and Virus Bulletin tarafından gerçekleştirilen en saygın bağımsız testlerde birinciliğini sürdürmeye devam eden Bitdefender Türkiye pazarında Veriyum Bilişim’in distribütörlüğü ile daha da büyümeyi hedefliyor.

veriyum-bitdefender-distributor

Hem bireysel hem de kurumsal düzeyde ürünler sunan Bitdefender, kurumsal kullanıcılarına basitleştirilmiş merkezi yönetim ile yüksek performanslı güçlü güvenliği her sayıda sistem ve ofis için sağlıyor. Bitdefender platform bağımsız, tercihe göre on-premise ya da bulut versiyonları ile kullanılabiliyor.

Bitdefender’ın sanallaştırma ve bulut teknolojileri güvenlik sağlayıcıları arasında ilk sıralarda yer aldığını vurgulayan Veriyum Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Kaymaz, hızla gelişen sanallaştırma ve bulut yapılı sistemleri geleneksel yazılımlarla korumanın pek çok riski olduğunu ve bu riskleri ortadan kaldırmanın sanallaştırılmış ortamlar için özel olarak geliştirilmiş güvenlik çözümlerini tercih etmekle mümkün olabileceğini belirtti.

Güçlü Koruma, Sadeleştirilmiş Yönetim, Yüksek Performans

Her ölçekte işletmeye uygun çözümler sunan Bitdefender performans ve korumayı aynı anda sağlayan kaynak verimli bir güvenlik çözümü olarak dikkat çekiyor. Bitdefender, merkezileştirilmiş yönetim, kolay dağıtım, farklı cihaz, sanallaştırma ve bulut sağlayıcılarıyla çok çeşitli kombinasyonlar seçebilme özgürlüğü sunuyor. Kurumsal çözümler grubunda yer alan güvenlik ürünlerinin özellikleri genel hatlarıyla şöyle:

Small Office Security

250 kullanıcıya kadar PC, Mac masaüstü ve sunucularda virüs, rootkit, phishing, veri kaybı, web tehditleri ve çok daha fazlasına karşı koruma sağlar. Bağımsız testlerle kanıtlanmış üstün güvenlik ve performans, hosted ya da on-premise yönetim seçme esnekliği sunar.

Security for Endpoints

Ek donanım gerektirmeden tek bir konsoldan yönetildiği için birden çok coğrafi lokasyonda ofisleri bulunan işletmeler için ideal bir çözüm. Saldırı sezme sistemli antimalware ve firewall, yerinde ve uzak kullanıcılar için aynı özelliklere sahip merkezileştirilmiş gerçek zamanlı kontrol sağlar. Web filtreleme, güvenlik ölçümleri, kullanıcıların belirli uygulama ve websitelerine erişiminin kısıtlanması temel özelliklere dahil ve yazılım yükseltilmesi gibi ekstra ücretlere tabi değildir. Windows Network Discovery kullanılarak bütün bir network’e uzaktan dağıtım ve kullanılmakta olan mevcut güvenlik çözümlerinin sistemden otomatik olarak kaldırılması sağlanmaktadır. Bant genişliği düşük olan işletmeler için Endpoint Security Relay özelliği sayesinde tüm bilgisayarların internete bağlı olmasına gerek yoktur, Endpoint Relay sayesinde güncellemeler dahili olarak dağıtılır.

GravityZone

Bitdefender sanallaştırılmış ortamlar için geliştirdiği özgün güvenlik teknolojisidir. Security for Virtualized Environments, Security for Endpoints ve Security for Mobile Devices servisleri GravityZone içinde birarada kullanılabilir.

Security for Virtualized Environments

Günümüzün kompleks veri merkezlerine özel tasarlanmış platform bağımsız antimalware servisi ile Windows ve Linux sistemleri üzerinde çalışan her sayıda sanallaştırılmış masaüstü ve sunucuyu korumaya alan çözümdür. Bu çözümün temel özelliği hypervisor-agnostic olmasıdır. Sanallaştırılmış ortamınızın tamamında daha yüksek performans sağlamak için “akıllı önbellekleme” mekanizmasıyla güçlendirilmiştir. Geleneksel antimalware çözümlerinin aksine Bitdefender GravityZone tüm tarama ve güncelleme süreçlerini Güvenlik Sunucusunda merkezileştirir. Güvenlik sunucusu özgün nitelikleri ile fiziksel hosttaki kritik kaynakları verimli kullanmaya ve I/O etkinliklerini hafifletmeye yardımcı olur. Login VSI ile gerçekleştirilen testlerde GravityZone’un VDI yoğunluğunu % 30’a varan oranlarda artırdığı görülmüştür. GravityZone esnekliği sayesinde içerisinde yer alan cihaz, fiziksel makine ve aygıt sayıları talebe göre artırılıp azaltılabilmektedir.

Security for Mobile Devices

Bitdefender GravityZone Security for Mobile Devices kurumsal çapta güvenliği iPhone, iPad ve Android cihazların yönetimi ve uygunluk kontrolü ile birleştirir. GravityZone Kontrol Merkeziyle entegrasyonu yöneticilerin iş yükünü artırmayan bir çözüm olmasını sağlar. Mobil cihazlar için güvenlik kuralları uygulamak için sanal ve fiziksel endpoint’lerde güvenlik kontrolünün yapıldığı yönetim platformu başka hiç bir ek altyapı gerekmeden kullanılabilir. Acrive Directory ile entegredir. Cihaz koruma içinekran kilidi ve kimlik doğrulama, hırsızlık önleme sistemi (yer saptama, kilitleme, kilit açma, silme) ve daha bir çok inovatif özellikle mobil cihazlara üst düzey güvenlik sağlar.

Security for Amazon Web Services

Security-as-as-Service for AWS (AWS için Servis olarak Güvenlik) buluttaki her sayıda Amazon EC2 instance’ı için uygun maliyetli ve kapsamlı bir koruma sunar. Özel üretim güvenlik teknolojisini fayda tabanlı lisanslama ile birleştirerek, Bitdefender güvenlik servislerini istediğiniz biçimde ve ihtiyaç duyduğunuz zamanda başlatmanıza olanak tanır.

Veriyum Teknoloji A.Ş.

 • Merkez Adres

  Hilal Mh. Cezayir Cd. No:15/A Çankaya Ankara / Türkiye

 • Telefon

  0312 472 22 33 | 0850 303 VRYM

 • Faks

  0850 200 21 76

 • Yetkili Kişi

  Cevdet KAYMAZ

 • Şube Adres

  Atatürk Bul. Hacı Hanife İş Merkezi No: 120/12 Odunpazarı Eskişehir / Türkiye

 • Yetkili Kişi

  Burhan KAYMAZ

 • Vergi Bilgileri

  Seğmenler Vergi Dairesi - 924 047 65 78

 • Ticaret Sicil No

  321915

 • ATO Sicil No

  2/2307

 • Denetleme

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu