Zimbra Sunucunuzun eksiksiz olması için “Zextras”

zextrasZextras, Zimbra’nın açık kaynak kod versiyonunun kapasitesini genişletiyor. Tabi ki Zextras bunu yalnız gereksiniminiz kadarını ödemenize olanak sağlayan modüler bir çözüm olarak paketlemiş. Oluşturulan bu modüller Zimbra açık kaynak kod versiyonu ile yapılması mümkün olmayan özellikleri kazandırıyor.
Lisanslama modeli sayesinde ihtiyaç duyduğunuz modülü istediğiniz süre kadar satın alabilirsiniz.

Zextras’ın sahip olduğu modüller : Backup, Mobile, Powerstore, Admin, Chat, Migration Tool
( Chat ve Migration Tool, Zextras’ın ücretsiz olarak sağladığı modullerdir )

Backup

Backup bir modül olarak Zextras Suite’in parçasıdır.
Zimbra Open Source Edition sunucusunda yedekleme ve geri alma altyapısını sağlar. Sistem yöneticisi istediği veriyi veya ayarı çalışmakta olan sunucudan hiç bir aksama olmadan yedekleyebileceği gibi daha önceki bir yedeği de geri yükleyebilecektir..
Sıkıştırma, deduplication teknolojisi gibi birçok özelleği birlikte barındıran modül tek bir postadan tüm bir alan adını geri döndürmeye kadar 5 farklı ayar sunmaktadır.

Backup, ZeXtras Administration Zimlet kullanılarak tamamen yönetilebilir. Zibra Administration Console’unu kullanabilmek için sizin yapmanız gereken Backup modülünü ZeXtras Suite içerisinden etkinleştirmek olacaktır.

Mobile

Mobile modülü, herhangi bir Zimbra Open Source Edition sunucusuna ActiveSync protokolü sunarak, kullanıcılarınızın cep telefonu ile eposta sunucusuna, epostalarına, takvimlerine, adres defterlerine ve notlarına senkron bir şekilde erişmelerini sağlar.

Harici bağlayıcılara(external connector) veya aracı yazılımlara ihtiyaç duymaz. Mobil modülü kendini ZeXtras Çekirdeğine(Core) bağlayarak sorunsuz bir entegrasyon sağlamaktadır.
Windows 8 Mail, Outlook 2013, Android ve IOS da sorunsuz bir şekilde epostalarınızı, takvimlerinizi ve adres defterinizi senkronize edebilirsiniz.

Powerstore

Depolama alanı yönetimi bir sistem yöneticisinin en zor işlerinden biridir.

Büyük verileri bir depolama ortamından başka bir ortama aktarırken size en verimli çözümü sunar.
Powerstore modülü size bütün depolama ortamınızın, sizin koyduğunuz kurallar dahilinde, bütün verilerinizi otomatik olarak yönetilmesini sağlar.

ZeXtras Admin

Admin modülü, Zimbra Administation Console için yeniden ayarlanabilir ACL ayarları sunar.  ‘Junior Admin’ hakları ile kullanıcılar kendi alan adlarında sistem yöneticisi gibi davranabilirken, sizde onların neler görüp neler değiştirebileceklerini tam bir kontrol içerisinde ayarlayabilirsiniz.

Veriyum Teknoloji A.Ş.

 • Merkez Adres

  Hilal Mh. Cezayir Cd. No:15/A Çankaya Ankara / Türkiye

 • Telefon

  0312 472 22 33 | 0850 303 VRYM

 • Faks

  0850 200 21 76

 • Yetkili Kişi

  Cevdet KAYMAZ

 • Şube Adres

  Atatürk Bul. Hacı Hanife İş Merkezi No: 120/12 Odunpazarı Eskişehir / Türkiye

 • Yetkili Kişi

  Burhan KAYMAZ

 • Vergi Bilgileri

  Seğmenler Vergi Dairesi - 924 047 65 78

 • Ticaret Sicil No

  321915

 • ATO Sicil No

  2/2307

 • Denetleme

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu